Reklama

Kontrowersyjne zmiany na Allegro.pl

Największa w Polsce internetowa platforma aukcyjna Allegro.pl wprowadza zmiany w systemie komentarzy. Nowością są oceny, które wywołują sporo kontrowersji.

Allegro.pl zmienia sposób komentowania transakcji przez kupujących. Od teraz, oprócz wystawienia komentarza opisowego klient będzie oceniał także jakość sprzedaży w czterech obszarach: zgodność przedmiotu z opisem, kontakt ze Sprzedającym, czas realizacji zamówienia, koszt wysyłki.

Kontrowersyjne zmiany na Allegro - co sadzicie?

W każdym z tych obszarów kupujący będzie mógł przyznać sprzedającemu od 1 do 5 gwiazdek. Jeśli zaznaczy mniej niż 5 gwiazdek, będzie mógł dodatkowo wybrać z listy powód swojego niezadowolenia z transakcji. Oceny sprzedaży będą anonimowe. Gdy sprzedający zgromadzi minimum 10 ocen sprzedaży, ich średnia zostanie pokazana na karcie użytkownika.

Reklama

Nowy pomysł wywołał sporo emocji wśród użytkowników serwisu , którzy krytykują zmiany na forum Allegro.pl. Za nowym rozwiązaniem opowiadają się przede wszystkim kupujący. Przeciw są głównie sprzedający, którym nie podoba się m.in. kwestia oceny kosztów wysyłki, na które składa się nie tylko znaczek, ale takie m.in. koszty opakowania. Zbyt wysokie koszty wysyłki od dawna są krytykowane przez kupujących.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: forum | allegro | allegro.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne