Mamy Euro 2012 - nie mamy strony

Polska i Ukraina będą gospodarzami Mistrzostw Europy w 2012 roku. Organizatorzy, przynajmniej z polskiej strony, zapomnieli jednak zarejestrować kluczowe dla tego wydarzenia domeny.

Jak informuje spółka NetArt, nazwa euro2012 została już dawno zarejestrowana we wszystkich najważniejszych polskich rozszerzeniach, czyli .pl, .com.pl, a także w rozszerzeniach funkcjonalnych. Zostały one zarejestrowane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy, częstokroć zupełnie niezwiązane z branżą. Przezornością wykazały się natomiast władze UEFA, które zarejestrowały domenę euro2012.com już w 2000 roku.

Po ogłoszeniu decyzji o przyznaniu Polsce organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej, internauci przypuścili szturm na domeny związane z tym wydarzeniem. Zainteresowanie było ogromne, mimo że kluczowe adresy w domenach .pl, czy .com.pl zostały już dawno zarejestrowane.

Reklama

- Klienci rejestrują najczęściej nazwy, które są kombinacją Euro 2012 oraz słów hotel, bilet, ticket. Widać, że kupno takiej domeny będą chcieli później wykorzystać marketingowo. To znak, że Polscy internauci bardzo dynamicznie reagują na tak ważne wydarzenia - komentuje Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt.

Na stronie www.euro2012.pl już znajduje się informacja, że to właśnie będzie miejsce w sieci poświęcone przygotowaniom do mistrzostw Europy 2012, a osoby zainteresowane domeną mogą się kontaktować telefonicznie lub mailowo z właścicielem domeny. Potencjał marketingowy tej domeny na pewno zostanie wysoko wyceniony.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | domeny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy