Microsoft chce kupić Yahoo

Microsoft przygotowuje się do skoku na internet. Firma z Redmond ogłosiła zamiar zakupienia koncernu internetowego Yahoo.

Oferta Microsoftu wynosi 31 dolarów za akcję, co oznacza wycenienie Yahoo na 44,6 mld dolarów. - Mamy wielkie plany co do Yahoo, razem mamy szansę zaoferować naprawdę unikalne rozwiązania dla klientów oraz reklamodawców, zyskując lepszą pozycję w walce o rynek internetu - powiedział dyrektor zarządzający Microsoft, Steve Ballmer, podsumowując decyzję Redmond.

Nie ma lepszego momentu, aby zainteresować się Yahoo. W połowie tygodnia spółka ogłosiła, że planuje zwolnić 1000 pracowników - wszystko w ramach strategii restrukturyzacji firmy. Zyski Yahoo w ostatnich trzech miesiącach 2007 roku spadły do 206 mln dolarów. Firma nie tylko traci pieniądze, ale i użytkowników. Były potentat wyszukiwarek przegrał wojnę z Google na amerykańskim rynku.

Reklama

Microsoft, który w latach 90. "przespał" internet, niedoceniając jego potencjału, od kilku miesięcy współpracował z Yahoo. Towarzyszyły temu plotki dotyczące ewentualnego zakupu akcji Yahoo przez Microsoft.

ŁK

INTERIA.PL/AFP
Dowiedz się więcej na temat: firma | internet | Redmond | Microsoft | yahoo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy