Microsoft może kupić platformę Discord. Za ile?

Microsoft może kupić platformę Discord. Najnowsze informacje zdradzają, że w grę wchodzi transakcja o wartości 10 miliardów dolarów.

Microsoft posiada już dwie platformy komunikacyjne i wygląda na to, ze szykuje się do przejęcia trzeciej. Przez pewien czas firma korzystała ze Skype, w dobie pracy i nauki zdalnej popularnością eksplodowała usługa Teams, a teraz firma z Redmond chciała być przejąć innego giganta - Discord.

Discord to popularna wśród graczy platforma komunikacyjna, która jest w większości przypadków dostępna za darmo oraz posiada szereg funkcjonalności.  Discord jest wyceniany na 7 miliardów dolarów, a sam Microsoft chciałby zapłacić za platformę około 10 miliardów dolarów.

Reklama

Przejęcie Discorda miałoby zwiastować wdrożenie nowego sposobu komunikacji w zespole Xbox. To zmiana perspektywy, której przygląda się Microsoft, w dobie nowych zmian.

Obecnie nie wiadomo czy finalnie Microsoft zdecyduje się na zakup Discorda, jednak analitycy znajdujący się blisko sprawy mówią, że cała sytuacja oraz sama transakcja jest bardzo prawdopodobna.

Sprawa pozostaje rozwojowa.  


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Discord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy