Microsoft w 10 "najprzyjaźniejszych spamowi"

Microsoft został wymieniony przez Spamhaus.org na liście 10 "najprzyjaźniejszych spamowi" serwisów. Na liście tej znalazło się 10 domen najczęściej wykorzystywanych przez spamerów. Na piątej pozycji znajdziemy microsoft.com. Cyberprzestępcy bardzo chętnie korzystają bowiem z serwisu Windows Live.

Spamhaus zarzuca koncernowi Gatesa, że robi zbyt mało, by zablokować spamerom dostęp do swojego serwisu. Microsoft twierdzi, że robi wszystko, co możliwe. Konta użytkowników, z których rozsyłany jest spam, są na bieżąco usuwane.

Przedstawiciele firmy mówią, że za zaistniałą sytuację nie należy winić giganta z Redmond, a samych spamerów. Spam i inne zjawiska nie są specyficzne dla Microsftu.

- Oferujemy Windows Live, zestaw oprogramowania i usług, które pozwalają użytkownikom na umieszczanie swoich treści i dzielenie się nimi za pośrednictwem Windows Live Hotmail, Windows Live Space, Windows Live SkyDrive i innych. Tak więc spamerzy mają liczne możliwości dotarcia do użytkowników - mówi John Scarrow, odpowiedzialny w Microsofcie za bezpieczeństwo serwisów.

Reklama

Autor: Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: Live | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy