Miliardowe pobranie Firefoksa

Miliardowe pobranie Firefoksa najprawdopodobniej zostanie odnotowane w czasie zbliżającego się weekendu (1-2.08.2009). Będzie to kolejny sukces przeglądarki, która na niektórych rynkach już złamała wieloletnią dominację Internet Explorera. Mozilla podkreśla, że nie byłoby to możliwe bez zaangażowania społeczności.

Licznik pobrań otwartej przeglądarki można znaleźć na stronie SpreadFirefox.com. Mozilla wkrótce po przekroczeniu 1 miliarda pobrań zaprasza na stronę www.onebillionplusyou.com, na której znajdą się informacje dotyczące tego osiągnięcia.Nie jest wykluczone, że miliardowe pobranie nastąpi jeszcze dziś, wcześniej niż spodziewała się Mozilla. Newsy takie jak ten zachęciły niektóre osoby do pobrania programu.

Wspomniana liczba pobrań Firefoksa dotyczy wszystkich wersji udostępnionych od 2004 roku. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że liczba pobrań nie przekłada się na liczbę użytkowników. Wielu użytkowników od 2004 roku pobrało Firefoksa kilkakrotnie i było to konieczne także dla zaktualizowania przeglądarki.

Reklama

Nie oznacza to jednak, że nie można mówić o dużym osiągnięciu. Jeszcze kilka lat temu Firefox był produktem nieznanym. Zbigniew Braniecki, przedstawiciel Aviary.pl i MozillaPL mówił w wywiadzie dla Dziennika Internautów, że "najwięksi futurolodzy w społeczności dyskutowali, jak zdobyć 5 proc. rynku, a 10 proc. zostałoby uznane za szaloną wizję".

Według serwisu Ranking.pl, w mijającym miesiącu udział Firefoksa 3.x w polskim rynku wynosił 43,68 proc.. To więcej niż łączny udział wszystkich wersji IE. W ujęciu globalnym, Firefox ma 31proc. udziałów w rynku (dane Statcounter) i jest jedyną przeglądarką, która może zagrozić Internet Explorerowi (60 proc.). W Europie nie tylko Firefox, ale również inne alternatywne przeglądarki notują lepsze wyniki.

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy