Mininova usunęła nielegalne torrenty

Jeden z największych, a już na pewno najpopularniejszy, serwis z torrentami Mininova.org usunął wszystkie pliki, które naruszały prawa autorskie. Do takiego kroku właścicieli serwisu zmusiło postanowienie sądu.

W maju tego roku sąd w Utrechcie orzekł, iż serwis Mininova.org działa niezgodnie z prawem i nakazał właścicielom, by w ciągu trzech miesięcy ze strony zniknęły torrenty, które naruszają prawa autorskie. Sąd uznał, że serwis Mininova zachęca internautów do działań niezgodnych z prawem. W momencie, jeśli serwis nie spełniłby poleceń sądu, ten nałożyłby na właścicieli Mininova.org karę w wysokości tysiąca euro za każdy nielegalny link.

Serwis wprowadził nawet system filtrujący, który miał za zadanie dopuszczać tylko te torrenty, które nie łamały praw autorskich. To jednak nie przekonało holenderskiej organizacji antypirackiej BREIN, która wytoczyła serwisowi proces. Proces, który BREIN ostatecznie wygrało dodajmy....

Reklama

Wczoraj serwis Mininova.org usunął wszystkie torrenty, które naruszały prawa autorskie. Użytkownicy mogą pobierać tylko te pliki, które już wcześniej zostały przez Mininovę zatwierdzone i są zgodne z prawem.

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: pliki | prawa autorskie | nielegalne | serwis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy