mOchrona. Nowa aplikacja do ochrony dzieci przed zagrożeniami z sieci

mOchrona to nowa aplikacja, która przypadnie do gustu rodzicom dbającym o własne dzieci w sieci. Powstała ona w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Oprogramowanie pozwala na zminimalizowanie kontaktu ze szkodliwymi treściami oraz oferuje dodatkowe funkcje. Aplikacja mOchrona jest darmowa.

Minister Cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski niedawno wspominał o konieczności ochrony dzieci w internecie oraz cyberhigienie, o czym często zapomina wielu rodziców. Z pomocą przychodzi nowa aplikacja o nazwie mOchrona autorstwa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), czyli projektu realizowanego w NASK-PIB. Do czego służy ta platforma?

Aplikacja mOchrona pozwala chronić dzieci przed szkodliwymi treściami

mOchrona to darmowa aplikacja przygotowana z myślą o rodzicach, które chcą lepiej zadbać o swoje dzieci w trakcie korzystania z internetu. Platforma umożliwia minimalizowanie kontaktu z potencjalnie szkodliwymi treściami i więcej. Zobaczmy, jakie funkcje można znaleźć w nowym oprogramowaniu.

Reklama

Narzędzie pozwala założyć konto rodzica, które następnie można wykorzystać do wyboru dozwolonych dla dziecka kategorii internetowych oraz aplikacji. W ten sposób można ograniczyć dostęp do treści i oprogramowania, które rodzic uzna za zagrożenie. Domyślnie zablokowane są witryny zawierające przemoc oraz materiały powszechnie uznawane za nieodpowiednie dla młodszych osób.

mOchrona działa podobnie do innych narzędzi oferujących kontrolę rodzicielską. Dziecko może wysyłać do opiekunów prośby o odblokowanie dostępu do danych treści. Następnie rodzic może podjąć decyzję, co z tym dalej zrobić. Nie zabrakło także raportów związanych z czasem, które najmłodsi spędzają przed ekranem, w tym w mediach społecznościowych. Miłym dodatkiem jest również przycisk SOS, który może zostać wciśnięty przez dziecko i następnie dorosły otrzyma powiadomienie na temat zgłoszonej treści.

Aplikacja jest darmowa i dostępna na popularne platformy

mOchrona to darmowa aplikacja, z której można korzystać bez opłat. Oprogramowanie jest dostępne na wszystkie popularne platformy. Aplikację można pobierać z App Store (sprzęty Apple), Google Play (urządzenia z Androidem), Microsoft Store (komputery z Windows) oraz AppGallery (urządzenia marki Huawei). Nie zabrakło też wersji webowej (uruchamianej z poziomu przeglądarki internetowej) dostępnej pod adresem rodzic-mochrona.ose.gov.pl.

Dzieci korzystają z telefonów coraz częściej

Badania przeprowadzone przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową Państwowy Instytut Badawczy (NASK-PIB) w ramach projektu "Nastolatki 3.0" nie pozostawiają złudzeń. Telefony i internet stały się również nieodłącznym elementem młodszych użytkowników. Przeciętny wiek dziecka w Polsce, które otrzymuje smartfona z dostępem do sieci wynosi 8 lat i 5 miesięcy. Nierzadko z takich urządzeń korzystają młodsze pociechy. Niestety dzieci są wystawione na liczne zagrożenia, które niesie ze sobą internet i dlatego rodzice powinni w odpowiedni sposób nadzorować czas, który przed ekranami spędzają najmłodsi.

Polecamy na Antyweb: Nowy widok w nawigacji w Mapach Google. Właśnie trafia do wszystkich

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy