​Nasza Klasa zostanie zamknięta 27 lipca 2021 roku

Nasza Klasa, serwis społecznościowy, który w 2007-2008 roku był jednym z najpopularniejszych bytów w polskim internecie, zanim zaczęto masowo korzystać z Facebooka, zostanie zamknięty. Co spowodowało, że NK.pl (dawna nasza-klasa.pl) przestanie istnieć?

Właściciel serwisu, Ringier Axel Springer Polska, poinformował, że w dniu 27 lipca 2021 roku NK.pl (nasza klasa) zostanie zamknięta. Planszę z tą informacją możemy znaleźć po wejściu na stronę główną portalu. Dalsza rejestracja użytkowników nie jest możliwa.

Nasza Klasa - fenomen końca "lat 2000"

Nasza-klasa.pl (bo taka była jego pierwotna nazwa) powstała w listopadzie 2006 roku, w zupełnie innej epoce internetu, kiedy Facebook nie był w pełni dostępny w Polsce, a najpopularniejszym amerykańskim portalem społecznościowym był MySpace.

Reklama

Wystarczyło kilka miesięcy, aby Nasza Klasa stała się ogólnopolskim fenomenem - ludzie, często bo wielu latach mogli nawiązać kontakt z osobami, które znali ze szkoły. Odświeżenie dawnym znajomości było kluczem do sukcesu portalu. Biznes został założony przez cztery osoby: Macieja Popowicza, Michał Bartoszkiewicza, Paweł Olchawę i Łukasz Adzińskiego.

Portal zyskał ogromną popularność, ale po tym, jak internauci odświeżyli znajomości z byłymi kolegami i koleżankami z klasy, serwis przestał być atrakcyjny. Właściciele musieli zmierzyć się z tym, co jest zmorą wszystkich prowadzących serwis społecznościowy - co zrobić, aby zatrzymać użytkownika?

Ta sztuka się nie udała. Po drodze wprowadzono takie niecelne pomysły jak Śledzik. W końcu w 2010 sprzedano pakiet kontrolny firmie Ringier Axel Springer, a nazwa została zmieniona na NK.pl. Nowy właściciel nie był w stanie uratować spadającej oglądalności Naszej Klasy.

Mam konto na NK.pl (Naszej Klasie) - co się z nim stanie?

Po zniknięciu serwisu z internetu konto zostanie nieodwracalnie usunięte, a wszystkie dane znikną z sieci oraz serwerów wściela - tego wymaga RODO.

Podzielcie się swoimi wspomnieniami na temat Naszej Klasy w komentarzach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nasza klasa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy