Netflix, HBO GO i Spotify - nielegalne konta na czarnym rynku

Według raportu „The Hidden Data Economy”, opracowanego przez Intel Security (McAfee), konta pozwalające na dostęp do internetowych usług SVOD są sprzedawane powszechnie. Jak czytamy, takie konto umożliwiające dostęp zarówno do HBO NOW jak i HBO GO można kupić już za mniej niż 10 dol. Tak samo jest podobno z innymi usługami streamingu internetowego.

- Wyraźnie jest duże zapotrzebowanie na takie usługi. Nawet usługi streamingu z profesjonalnym sportem można kupić już za 15 dol. Zauważyliśmy, że sprzedawane są również inne konta internetowe, w tym dające dożywotni dostęp do pornograficznych treści premium. Znaleźliśmy także darmowe linki odsyłające do Darknetu - czytamy w raporcie Intel Security (McAfee).

Ponadto "Tech Insider" donosi, że w Darknecie (ukrytej sieci) można kupić dożywotni dostęp do takich usług, jak Spotify czy Netflix. Przykładowo nieograniczony dostęp do Netfliksa kosztuje podobno zaledwie 0,50 dol.

Agora to darknetowy market działający w sieci Tor. Został uruchomiony w 2013 roku. Wszystkie transakcje na Agorze są prowadzone w walucie bitcoin. Sieć Tor zapewnia użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów internetu.

Reklama


Źródło informacji

SatKurier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy