Nie macie światłowodu? Nie ma problemu. Zgłoście z nami potrzebę instalacji do UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął projekt ułatwienia możliwości zgłoszenia zapotrzebowania na instalację światłowodu w domach, dzięki którym będziecie mogli znacznie szybciej łączyć się z całym światem.

1
1materiały prasowe

Jeśli jeszcze nie macie światłowodu lub chcielibyście, by pojawił się on w miejscu, które odwiedzacie, to teraz możecie zgłosić taką propozycję do UKE. W sieci funkcjonuje kilka serwisów, które mogą okazać się bardzo pomocne.

Ich zadaniem jest poszerzenie Waszej wiedzy na temat infrastruktury telekomunikacyjnej dostępnej nie tylko w miejscu Waszego zamieszkania, ale również w każdej dowolnej lokalizacji na terenie naszego kraju.

Najważniejszy z serwisów (zobacz tutaj) oferuje wyświetlenie takich informacji jak: ułożenie zwykłych kabli i światłowodów, nazwę ich operatora, przepustowość łącza czy dostępność określonych usług. To podstawowe informacje, jakie powinny nas interesować.

Na tym jednak możliwości serwisu UKE się nie kończą. Możemy zapoznać się tam również z planowanymi podłączeniami do sieci w ramach POPC (budowa sieci światłowodowej ze środków unijnych). Jeśli chcecie zgłosić potrzebę założenia światłowodu, to najpierw sprawdźcie, czy ktoś już Was nie ubiegł. Gdyby tak się stało, to wyświetlą się informacje o dacie zgłoszenia i parametrach łącza.

xmateriały prasowe

Gdy już zapoznacie się z informacjami UKE i nic nie stoi na przeszkodzie w zgłoszeniu, to kliknijcie w dany obszar mapy i wypełnijcie formularz. Będziecie musieli w nim podać swoje dane kontaktowe i oczekiwane parametry łącza.

Niestety, Wasze zgłoszenie na poprowadzenie światłowodu do Waszego domu może nie być zrealizowane. Wszystko zależy od opłacalności takiej usługi na danym obszarze (zobacz tutaj). Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Urząd Komunikacji Elektronicznej zapewnia, że ostatecznie tak naprawdę wszystko zależy od ilości zgłoszeń. Zatem warto wspólnie z sąsiadami zorganizować akcję wysyłki formularzy zapotrzebowania na lepsze usługi telekomunikacyjne, a Wasze szanse mocno wzrosną. Powodzenia!

Źródło: GeekWeek.pl/UKE / Fot. UKE/Pexels

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas