Nowa fala komputerów zombie

Na przełomie kwietnia i maja dało się zaobserwować 80-procentowy przyrost liczby komputerów zombie. Tym samym cyberprzestępcom z poziomu 8 mln udało się wskoczyć na pułap 15 mln zainfekowanych aktywnych maszyn.

Największy odsetek zarażonych komputerów należy do naszych sąsiadów z zachodniej granicy i mieszkańców Indii. Obecna fala infekcji nadal rośnie i niesie ze sobą wysokie ryzyko przedostania się groźnych plików do systemu ofiary.

Zombie to zainfekowany komputer, wykorzystywany przez cyberprzestępców jako narzędzie do rozpowszechniania infekcji. Dzięki komunikacji pomiędzy napastnikiem a szkodliwym programem wstrzykniętym do systemu ofiary, cyberprzestępcy mają możliwość wydawania konkretnych poleceń ataku. Obecnie tak duży przyrost zombie pozwoli spamerom wygenerować miliony niepożądanych wiadomości email.

W najbliższym czasie Możemy spodziewać się nowej fali spamu zawierającego wiadomości wykorzystujące aktualne tematy zachęcające do kliknięcia w niebezpieczne linki oraz fałszywe oferty biur podróży lub zakupu najnowszego sprzętu za przysłowiową złotówkę.

Reklama

- 15 mln komputerów skojarzonych ze sobą dzięki sieci botnet jest źródłem toksyn dla wszystkich użytkowników sieci. Przed nami walka z kolejnymi próbami destabilizacji pracy systemów komputerowych, masowej wysyłki spamu oraz infekcji stacji roboczych Za przyczynę poziomu odpowiedzialni są użytkownicy bagatelizujący zagrożenia czyhające w sieci - ostrzega Łukasz Nowatkowski z firmy G Data Software.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: zombi | fala | zombie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy