Nowy atak na Firefoksa

W Sieci pojawiły się plotki o pojawieniu się nowej formy cyber - ataku, którego celem jest rozsyłanie podstępnych odnośników internetowych.

Raporty internautów pokrywają się ze sobą: użytkownik wpisuje adres bezpiecznej (jak może się wydawać) strony internetowej (dość często wymienia się stronę MSNBC.com), po czym w schowku systemu operacyjnego pojawia się złośliwy odnośnik internetowy.

Pozostaje on nawet, gdy użytkownik skopiuje do schowka nową porcję tekstu. Jedynym ratunkiem jest ponowne uruchomienie komputera.

Atak zgłaszany jest przez osoby posiadające komputery z systemami OS X oraz Windows, a także zainstalowaną przeglądarką Firefox. Możliwe, że podatne na lukę są również inne systemy operacyjne oraz przeglądarki. Obecnie nie wiadomo, w jaki sposób dochodzi do rozprzestrzeniania ataku. Możliwe, że winowajcą jest złośliwy kod w banerze flashowym.

Reklama

Ataki tego typu zachęcają do zainstalowania wtyczki dla Firefoksa o nazwie NoScript. Nie jest ona idealnym rozwiązaniem, ale może chronić przed pewną liczbą zagrożeń płynących z sieci.

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: użytkownik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama