Odwrót sieci P2P w Europie

Udział ruchu generowanego w Europie przez platformy wymiany plików w 2010 roku znacznie się zmniejszył. Do takich wniosków dochodzą autorzy opublikowanego przez firmę Sandvine raportu "Global Internet Phenomena".

O ile w 2009 roku na wymianę plików w sieciach P2P przypadało jeszcze 22 procent całego ruchu, o tyle w obecnym badaniu wartość ta wyniosła 11 procent. Transmisja generowana przez usługi audio i wideo w czasie rzeczywistym utrzymała się na tym samym poziomie, co rok temu (około 30 procent). Znacznie wzrósł za to odsetek ruchu przypadającego na zwykłe surfowanie w sieci (44,6 procent). W Ameryce za to jest on o ponad połowę mniejszy i wynosi tylko 20,2 procent.

Za oceanem znacznie poprawiła się pozycja serwisu wideo Netflix: z wynikiem 20,6 procent odpowiada on za jedną piątą pobieranych danych w okresach szczytu; za nim pojawia się YouTube - 9,85 procent. W czołowej dziesiątce europejskiego rankingu uploadu i downloadu oprócz YouTube'a i BitTorrenta znajduje się sieć strumieniowania wideo PPLive.

Reklama
HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | Internet | P2P
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy