Pełna responsywność od teraz na GeekWeek.pl

Jak już zapewne zauważyliście, GeekWeek.pl przeszedł gruntowny lifting i chcielibyśmy nieco przybliżyć wam jego nowe możliwości, które na pewno docenicie, bo świat nie stoi w miejscu i wy też ciągle się przemieszczacie, a responsywność temu sprzyja.

Zmiany są naprawdę duże, bo mamy zupełnie nową stronę internetową, poszerzyliśmy tematykę i dodaliśmy kolejne działy, a także wprowadziliśmy elementy, które mają na celu ułatwić życie naszym użytkownikom. Jednym z nich jest pełne wsparcie dla responsywności przez nasz portal.

Era postpecetowa

Nie da się ukryć, że krajobraz internetowego świata mocno zmienił się w ostatnich latach i jeśli jeszcze kilka lat temu do surfowania po sieci korzystaliśmy głównie z komputerów, tak obecnie mówi się już raczej o erze postpecetowej. Widać to bardzo dobrze we wszelkiego rodzaju statystykach, gdzie tradycyjne komputery z roku na rok notują kolejne spadki, natomiast bardzo dynamicznie rośnie liczba mobilnych użytkowników, którzy korzystają głównie ze smartfonów, tabletów czy bardzo modnych ostatnio urządzeń hybrydowych. Z badań wynika zaś, że z blisko 30 mln internautów w naszym kraju, ponad 20 mln sięga po urządzenia mobilne do korzystania z Internetu, w tym przeglądania takich portali jak GeekWeek.pl, stąd też wprowadzenie przez nas obsługi responsywności.

Reklama

Czym jest i co daje strona responsywna?

Zamiast więc stawiać na specjalną mobilną wersję strony, która często posiada okrojone możliwości względem desktopowego wariantu, zdecydowaliśmy się na responsywny portal, czyli taki, który płynnie dostosowuje się do rozdzielczości ekranu każdego urządzenia. Niezależnie od tego, czy korzystacie z tradycyjnego komputera, laptopa, tabletu, smartfona czy jeszcze innego urządzenia, wyświetlane na ekranie treści skalują się tak, aby były wygodne w odbiorze. Taka uniwersalność sprawia, że otrzymujecie więcej swobody bez kompromisów typowych dla stron mobilnych, oferując dokładniejsze i przyjemniejsze przeglądanie naszego serwisu. Mamy nadzieję, że spodobają się wam wprowadzone przez nas zmiany i będziemy regularnie widywać się na łamach GeekWeek.pl.

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy