Po 10-latach Wikipedia zmienia swój wygląd

Popularna internetowa encyklopedia wreszcie pójdzie z duchem czasu. Twórcy przygotowują nowy projekt strony, która ma umożliwić lepsze rozeznanie w serwisie.

Popularna Wikipedia, przez niemal 10-lat dostarczała informacji w tej samej formie. Brak zmian w interfejsie miał ułatwiać nawigowanie po witrynie i skupiać się wyłącznie na tekstach. Teraz jednak wydaje się, że Wikipedia chce nadążać za duchem czasu, a twórcy od jakiegoś czasu pracują nad jej odświeżoną wersją.

Jak wynika ze wpisu zamieszczonym na autorskim blogu, autorzy Wikipedii chcą stworzyć nowy interfejs. Ten ma być prosty i intuicyjny zarówno dla nowych użytkowników, jak i dla osób od dawna korzystających z serwisu.

Reklama

Zmiany już teraz zakładają m.in. dodatkowy, zwijany pasek boczny, który zastąpi stałe menu na lewe stronie. Również szerokość treści będzie ograniczona przez max-width - wszystko w celu, aby użytkownicy skupili się na czytaniu, szczególnie na stronach z artykułami i dyskusjami.

Choć na obecną chwilę nie wiadomo kiedy nowa Wikipedia pojawi się w internecie, śmiało można założyć koniec roku 2021 roku. Wtedy właśnie przypadają 20-urodzin portalu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wikipedia | Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama