Podwójne życie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji umieściło na YouTube swój pierwszy klip filmowy i powoli przymierza się do otworzenia placówki w wirtualnym świecie "Second Life". Minister Janusz Kaczmarek jest podobno bardzo otwarty na takie nowinki - pisze "Rzeczpospolita".

Pierwszy film Ministerstwa na YouTube w chwili pisania tego tekstu miał blisko 300 odsłon. Jest to materiał promocyjny zachęcający do wymiany książeczkowego dowodu osobistego na nowy dokument. W klipie pojawia się głos samego ministra, który mówi: "Nie czekaj. Wymień dowód na nowy. Ja właśnie to zrobiłem".

Pomysłodawcą akcji jest rzecznik Janusza Kaczmarka, Michał Rachoń. Powiedział on "Rzeczpospolitej", że na YouTube w dalszej kolejności będą się pojawiać np. konferencje prasowe MSWiA, co będzie z pewnością atrakcyjne dla blogerów obserwujących polskie życie polityczne. W tej chwili trwają zabiegi o podpisanie umowy z telewizją na wykorzystanie jej materiałów.

Reklama

Internetowe plany Ministerstwa na tym się nie kończą. Wirtualna placówka MSWiA ma powstać w grze "Second Life". Gracze będą mogli wejść do jego budynku i dowiedzieć się czegoś o działaniu instytucji. Niewykluczone, że będzie nawet możliwość zadania pytania Januszowi Kaczmarkowi.

Jeśli plany zostaną zrealizowane, MSWiA będzie pierwszym przedstawicielem polskiej administracji rządowej w wirtualnym świecie, ale nie będzie pierwszym w grze ministerstwem spraw wewnętrznych. Wcześniej w Second Life została otworzona placówka francuskiego ministerstwa. Jego szefem był wtedy Nicolas Sarkozy.

W Second Life otworzono już także wirtualne ambasady promujące swoje kraje. Pierwszą taką ambasadę otworzyły Malediwy, a po nich Szwecja. W grze swoje biura ma też kilka firm i agencja prasowa Reuters. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem nawet w wirtualnym świecie nie da się odpocząć od polityki...

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: MSWiA | second life | YouTube | podwójne | ministerstwa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy