Popularny serwis wymiany plików zniknął z sieci

Filesonic - jedna ze stron umożliwiająca dzielenie się plikami - właśnie zniknęła z sieci.

W ostatnim czasie strony umożliwiające wymianę plików nie mają łatwego życia. Nie może to dziwić, ponieważ ich zawartość jest w zdecydowanej większości nielegalna. Najlepszym tego przykładem jest popularna strona Megaupload, która w styczniu tego roku została zamknięta, zaś jej twórcy mają teraz poważne problemy z prawem.

Filesonic zdobył ogromną popularność w okresie, kiedy Megaupload i Rapidshare trafiły pod czujne oko organów ścigania. W końcu i na tę stronę przyszedł czas. Całkowicie wyparowała, zaś póki co nie są znane oficjalne przyczyny. Już po zamknięciu Megaupload, Filesonic próbował zmienić warunki korzystania z usług, między innymi poprzez usunięcie programu nagradzania użytkowników za wrzucanie kolejnych plików. To jednak na niewiele się zdało, gdyż główna idea jaką było dzielenie się (nielegalnymi) plikami została bez zmian.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy właściciele sami zamknęli główną domenę com. i lokalne pl. A może sprawą zajęły się odpowiednie organy ścigania? Wciąż nie wiemy także co stało się z nagromadzonymi materiałami w serwisie. Biorąc jednak pod uwagę, że od samego NBC wpłynęło ponad 81 tysięcy wniosków dotyczących nielegalnego nagromadzenia materiałów w serwisie, można spodziewać się, że bez względu na powód zamknięcia, osoby zarządzające Filesonic mogą wkrótce podzielić problemy Kima Dotcoma.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Filesonic zamknięcie | piractwo | Megaupload

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama