Reddit w końcu podzielił się danymi dotyczącymi liczby swoich użytkowników

Popularny serwis lubi stwarzać wrażenie jednego z najważniejszych i najbardziej opiniotwórczych w sieci, ale czy naprawdę może się pochwalić wystarczająco imponującymi statystykami?

Dotąd Reddit unikał publicznego dzielenia się informacjami na temat liczby użytkowników, ale w końcu nastąpił przełom i na wzór innych mediów społecznościowych zdecydował się podać dzienną liczbę aktywnych użytkowników, czyli miarę najczęściej stosowaną do określenia wielkości grupy odbiorców. Jak zatem wypada ta “pierwsza strona internetu”? Uczciwie należy przyznać, że nie najgorzej, choć wciąż mówimy o ponad trzykrotnie mniejszej liczbie użytkowników niż w przypadku Twittera, bo na Reddicie dziennie udzielają się 52 miliony osób, podczas gdy Twitter notuje wynik ok. 187 milionów.

Reklama

Jak informuje The Wall Street Journal, to wzrost o 33% względem analogicznego okresu ubiegłego roku, ale do gigantów pokroju Facebooka jeszcze daleka droga, bo serwis Marka Zuckerberga chwalił się we wrześniu dziennymi aktywnymi użytkownikami na poziomie 1,82 miliarda osób! A skąd w ogóle taka zmiana w podejściu Reddita? Jen Wong, szef operacyjny serwisu, przyznał, że zdecydowali się na taki krok, żeby lepiej oddać wzrost liczby użytkownik serwisu i dopasować się do branżowych standardów. 

Nie da się jednak ukryć, że większa transparentność to również możliwość podpisania nowych lukratywnych kontraktów reklamowych, bo firmy są bardziej otwarte na taką politykę niż serwisy ukrywające swoje dane. Szczególnie że chociaż Reddit jest na rynku już od ponad 15 lat, to wciąż jest traktowany przez reklamodawców jako eksperymentalny, co potwierdza choćby Susan Schiekofer, szefowa ogromnego koncernu GroupM, zajmującego się kupowaniem reklam: - Jeśli porównujemy ich z gigantami, jak Snap, Twitter, Facebook, Instagram, nie są nawet blisko tej skali. Mają jednak ogromne szanse na zmianę tej sytuacji - tłumaczy. Mówiąc krótko, na skutek pandemii Reddit nieco zwolnił i najwyraźniej ma zamiar solidnie sobie to odbić, a wiele wskazuje na to, że ma ku temu ogromne szanse.

Źródło: GeekWeek.pl/techspot/Fot. redditblog

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy