Rekordowa ilość komentarzy pod wpisem na Facebooku

30 października Tracey Hodgson z Wielkiej Brytanii opublikowała na Facebooku wpis, który kilka miesięcy później wpisany został do Księgi Rekordów Guinnesa. A to wszystko za sprawą komentujących go osób. Jest to pierwszy w historii wpis na popularnym serwisie społecznościowym, pod którym przekroczono milion komentarzy.

Rekordowy wpis dotyczył gry FrontierVille. Hodgson do próby pobicia rekordu została namówiona przez swoją znajomą, Nattie Murphy, która znalazła w internecie informację na temat poprzedniego rekordu dotyczącego ilości komentarzy. Był on ustanowiony w zeszłym roku przez Roberto Esposito, pochodzącego z Włoch. Przy zaangażowaniu 107 osób Hodgson udało się osiągnąć liczbę 1 001552 komentarzy, co stanowi dwukrotność dotychczasowego.

Konwersacja pod rekordowym wpisem nie miała innego celu niż osiągnięcie rekordu. Tym samym jej uczestnicy nie skupiali się na przekazywanych treściach, a na jak najszybszym generowaniu kolejnych komentarzy. Często używali wyłącznie pojedynczych wyrazów. Uznajmy to za dobry przykład intensywności rozmów w internecie, pamiętając jednocześnie o jakości, a nie ilości.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy