Sony otwiera wideotekę - ale nie dla Polaków

Sony Computer Entertainment uruchomiło portal wideo na żądanie dla PlayStation 3 i PlayStation Portable. Na początek w ofercie są 533 filmy wszystkich wielkich hollywoodzkich studiów filmowych oraz filmy wytwórni Konstantin i Universum.

Repertuar obejmuje zarówno starsze tytuły, m.in. 2001, Ojciec chrzestny, jak i nowe produkcje: "Star Trek" albo "Anioły i Demony". Wypożyczenie filmu kosztuje 3-4 euro. Użytkownik od momentu pobrania ma 14 dni, aby rozpocząć oglądanie filmu, po rozpoczęciu seansu film musi być obejrzany w ciągu 48 godzin. Możliwe jest też kupienie filmu za 15 euro bez takich ograniczeń (starsze tytuły z katalogu kosztują od 8 do 10 euro).

Aby nie robić konkurencji dyskom Blu-ray, spośród ponad 500 filmów na razie jedynie około dziesięciu jest proponowanych w rozdzielczości HD na konsole PS3; żadna wersja HD nie jest w sprzedaży. Aby mieć dostęp do wypożyczalni i sklepu z filmami, trzeba najpierw zainstalować na PS3 i PSP opublikowaną właśnie aktualizację firmware'u do wersji 3.10 (PS3) i 6.20 (PSP).

Reklama

Z informacji uzyskanych od polskiego przedstawiciela Sony wynika, że na razie trwają rozmowy i wewnętrzne konsultacje na temat ewentualnego uruchomienia usługi VoD dla PS3 i PSP w Polsce. Czy tak będzie, okaże się dopiero na początku przyszłego roku.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | playstation 3 | filmy | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy