Sprawdzają pocztę kochając się

Firma Neverfall zamówiła badanie na temat sposobów używania poczty elektronicznej przez jej pracowników. Badanie nazwane Mobile Messaging Study przyniosło niespodziewane rezultaty.

Przeprowadzone przez Osterman Research badanie wykazało, że wielu pracowników Neverfall wykazuje zachowania wskazujące na uzależnienie od poczty elektronicznej i sprawdza maile w najmniej odpowiednich do tego chwilach.

Tak więc, 20 proc. badanych sprawdza pocztę podczas ślubów, a 15 proc. podczas pogrzebów. Co do sytuacji bardziej prywatnych, to 95 proc. ankietowanych sprawdza maile poza pracą, a 78 proc. jest tak przywiązanych do swoich smartfonów, że używają ich podczas kąpieli. Jednak najbardziej uzależnionych jest 11 proc. respondentów, którzy wysyłają maile nawet podczas najbardziej intymnych chwil.

Reklama

Andrew Barnes, wiceprezes do spraw rozwoju firmy w Neverfall wyjaśnia, że funkcja dostępu do poczty elektronicznej w telefonach komórkowych nie służy już tylko do szpanowania, ale stała się pępowiną łączącą pracownika i przedsiębiorstwo. Wypowiadając się na ten temat, Michael Osterman, prezes Osterman Research, stwierdza, że "ponieważ emaile stanowią integralną część pracy w przedsiębiorstwach, pracownicy odczuwają ogromną presję bycia cały czas dostępnym".

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: niekochana | e-mail
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama