Tego skrótu na klawiaturze będziesz używać częściej niż CTRL+Z

Zamknęliście kiedyś przypadkowo okno przeglądarki? Jest tajna broń na przypadkowe naciśnięcie klawisza "X" na karcie. Wesprze cię w tym skrót Ctrl+Shift+T. To pewnie jeden z najważniejszych i najbardziej użytecznych skrótów klawiaturowych, trochę podobny do CTRL+Z. Pełni podobną funkcję: cofa błąd.

Jak przywrócić zamkniętą kartę w przeglądarce Google Chrome?

Przeglądarka Google Chrome pozwala użytkownikom na przywracanie kart i okien po ich przypadkowym zamknięciu. Należy jednak pamiętać, że przedstawione metody nie działają w trybie incognito.

Najszybszym sposobem przywrócenia przypadkowo zamkniętej karty w Google Chrome jest użycie skrótu klawiszowego - CTRL+Shift+T. Na komputerach z systemem operacyjnym Apple to Cmd+Shift+T.

Jeśli chcesz przywrócić wiele kart lub potrzebujesz karty zamkniętej jakiś czas temu, należy kilka razy użyć CTRL+Shift+T, a karty pojawią się w kolejności, w jakiej zostały zamknięte. 

Reklama

Można też kliknąć prawym klawiszem na ikonę Google Chrome w pasku zadań i tam znaleźć listę ostatnio zamkniętych kart.

Inną metodą na przywrócenie ostatnio zamkniętej karty w Google Chrome jest prześledzenie historii przeglądania. Uzyskanie dostępu do tej opcji jest możliwe przez użycie skrótu klawiszowego Ctrl+H.

Jak przywrócić zamkniętą kartę w Firefox, Microsoft Edge i Operze?

Skrót klawiszowy CTRL+Shift+T działa również w innych przeglądarkach, takich jak Mozilla Firefox, Opera czy Microsoft Edge. We wszystkich przypadkach można także przeglądać historię przeglądania, aby znaleźć i ponownie otworzyć przypadkowo zamkniętą kartę. 

Ponadto Firefox udostępnia listę ostatnio zamkniętych kart w menu - w opcjach związanych z historią przeglądania. Podobne rozwiązania istnieją w Operze i Microsoft Edge.

Przywrócić ostatnio zamknięte karty możemy do momentu ponownego uruchomienia komputera. Wszystkie dane dotyczące ostatnio zamkniętych kart zostaną skasowane po restarcie komputera lub laptopa.

Najważniejsze skróty klawiszowe Windows i MacOs, które warto znać

  • CTRL+V / Cmd+V - wklejanie;
  • CTRL+X / Cmd+X - wycinanie;
  • CTRL+A/ Cmd+A - zaznaczanie wszystkiego;
  • CTRL+Z / Cmd+Z - cofnięcie zmiany;
  • CTRL+Y - powtórzenie zmiany, przywrócenie cofniętych zmian;
  • CTRL+S / Cmd+S - szybkie zapisywanie;
  • CTRL+P / Cmd+P - szybkie drukowanie;
  • Alt+Tab / Cmd+Tab - przełączanie między otwartymi oknami;
  • CTRL+Tab / Cmd+` - przełączanie się między oknami w przeglądarce internetowej;
  • CTRL+T / Cmd+N - otwarcie nowej karty w przeglądarce internetowej.

Zobacz też:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama