Twitter przesadził z resetem haseł

Wczorajszy dzień nie był najlepszy dla Twittera. Najpierw dowiedzieliśmy się, że bliżej nieznana ilość kont została zhackowana, później, że Twitter przesadził z ilością próśb o zmianę hasła.

Jeśli dostaliście maila informującego o konieczności zmiany hasła do Twittera, nie musi to wcale być próba ataku phishingowego. Nie musi to także oznaczać, że akurat wasze konto wymaga zmiany hasła. Twitter oznajmił, że przesadził z ilością powiadomień, które trafiły do zbyt dużej liczby osób.

Serwis zauważył również, że całkiem pokaźna ilość kont zachowuje się podejrzanie. Prewencyjnie do użytkowników rozesłano maile z prośbą o zmianę hasła, lecz później okazało się, że problem nie był aż tak poważny jak na początku zakładano. Twitter przyznał się również do tego, że przypadkowo zresetowano hasła dużo większej liczby kont, niż wymagała tego sytuacja. Za co serwis mikroblogowy oczywiście przeprasza.

Reklama

Jedno jest pewne - w całym zamieszaniu wywołanym przez Twittera bardzo prawdopodobnym jest, że ktoś naprawdę zaczął rozsyłać maile phishingowe. Lepiej zmienić swoje hasło ręcznie.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: hasło | Twitter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama