Udaremniono komputerowy napad na bank w Londynie

​Londyńska policja zatrzymała 12 mężczyzn zamieszanych w próbę obrabowania banku poprzez przejęcie kontroli nad jego systemem komputerowym. Próba nie powiodła się, a policja zapobiegła stratom w wysokości wielu milionów funtów.

Grupa przestępcza planowała obrabowanie placówki banku Santander. Wysłała do banku fałszywego informatyka, który miał podłączyć do bankowej sieci komputerowej urządzenie pozwalające na dostęp, poprzez internet, do jej zawartości. Jak wynika z informacji ogłoszonych przez policję, bank został wcześniej uprzedzony o możliwości próby rabunku i współpracował z nią przez ponad dwa miesiące. Portal BBC News podaje, że fałszywy informatyk podłączył urządzenie, tzw. przełącznik KVM, które jednak nie zadziałało. 

Policja zapewniła, że pieniądze klientów banku nie były ani przez chwilę zagrożone, a także, że w przestępczy plan nie był zamieszany żaden z pracowników banku. Podejrzani, w wieku 23-50 lat, zostali zatrzymani w czwartek w sześciu różnych miejscach w aglomeracji Londynu. Pozostają w areszcie.

Reklama
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: cyberbezpieczeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama