Ukarany za używanie Firefoksa

Uczeń jednej ze szkół w Pennsylvanii został zatrzymany za karę po lekcjach za uruchomienie podczas zajęć komputerowych przeglądarki Firefox - podaje brytyjski magazyn "The Inquirer".

Serwis publikuje wysłany do rodziców ucznia raport dyscyplinarny w naszym kraju znany pod nazwą "uwaga w dzienniczku":

"Raport ma na celu poinformowanie rodziców/opiekunów o fakcie zatrzymania po lekcjach (...).

Opis zdarzenia: Dziś w klasie uczeń [nazwisko] uruchomił program zwany Foxfire.exe. Nauczyciel nakazał mu zamknięcie programu i powrót do planowanych zajęć, jednak ten odpowiedział, że jest to jedynie inna przeglądarka internetowa i że wykonuje zadaną pracę. Uczeń otrzymał dwa ostrzeżenia, jednak w dalszym ciągu utrzymywał, iż jest to "lepsza" przeglądarka i nie robi nic złego. W tej sytuacji został ukarany pozostaniem po lekcjach".

Reklama

Uczeń musiał pozostać dwie godziny po lekcjach. Jeśli nie dostosowałby się do nakazu, miał przyjść do szkoły w sobotę na trzy godziny i zostać zawieszony w obowiązkach ucznia na trzy dni.

Cóż... może miłośnik Firefoksa powinien zrobić sobie trzy dni wolnego od szkoły, a przynajmniej od nadgorliwego nauczyciela (który nota bene nie zna nawet prawidłowej nazwy dość popularnej przeglądarki).

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: uczeń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama