Ukradł tarczę i buty z gry komputerowej

27-letni mieszkaniec Olsztyna zgłosił policji, że ktoś przywłaszczył ekwipunek należący do... postaci z gry internetowej.

Według relacji zgłaszającego, gra on wspólnie mieszkanką Krakowa w jedną z popularnych gier internetowych. Gra polegać miała m.in. na tym, aby udoskonalać swoją wirtualną postać kupując ekwipunek dla niej. Poszkodowany pewnego dnia stwierdził, że jego postać uboższa jest o buty, tarczę, naszyjnik, bransoletki i hełm. 27-latek swoją stratę wycenił na kwotę 900 złotych.

Mężczyzna podejrzewa, że ekwipunek jego wirtualnej postaci przywłaszczył brat mieszkanki Krakowa. 27-latek próbował skontaktować się telefonicznie z kobietą, tak jednak nie odbierała jego telefonów. Po kilku dniach od zdarzenia brat krakowianki skontaktował się jednak SMS-owo z poszkodowanym i napisał, że konto jego siostry zostało zablokowane i gdy tylko odblokuje je administrator, wówczas ekwipunek postaci zostanie zwrócony właścicielowi. Poszkodowany twierdzi jednak, że to nie nastąpiło, a postać należąca do brata mieszkanki Krakowa jest wyposażona w skradziony ekwipunek.

Reklama

Za przywłaszczenie mienia Kodeks Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: buty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy