Upośledzony nastolatek okradał banki

Oskarżony o kierowanie siecią cyberprzestępczą nastolatek z Nowej Zelandii przyznał się do winy - podał magazyn The Register.

18-letni Thor Walker przyznał się do sześciu zarzutów, w tym do uzyskania dostępu do komputera w celach przestępczych, posiadanie oprogramowania ułatwiającego dokonanie przestępstwa oraz dostępu do komputerów bez autoryzacji.

Nastolatek cierpi na syndrom Aspergera, rodzaj zaburzenia mieszczącego się w spektrum autyzmu. Zaburzenie to obejmuje przede wszystkim upośledzenie umiejętności społecznych, trudności w akceptowaniu zmian, ograniczenie sprawności (elastyczności) myślenia, natomiast rozwój mowy oraz rozwój poznawczy przebiega prawidłowo.

Reklama

Walker przyznał się do zarzutów, za które grozi mu pięć lat więzienia. Jego problemy ze zdrowiem najprawdopodobniej nie pozwolą na odbycie kary w zakładzie zamkniętym. Wyrok ma zapaść 28 maja.

Nastolatek (znany pod pseudonimem AKILL) został aresztowany przez FBI w listopadzie ubiegłego roku podczas operacji Bot Roast. Władze zorientowały się, że to właśnie on jest liderem grupy, która uzyskała dostęp do miliona pecetów. Dzięki zorganizowanej akcji cyberprzestępcom udało się skraść bankowe dane identyfikacje pozwalające na kradzież niemałych kwot.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: bank | oskarżeni | nastolatek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy