"Uprawiali seks na plaży - tak się bawią w Kołobrzegu" - oszustwo na Facebooku

Po ​Facebooku krąży kolejne oszustwo polegające na wymuszeniu kliknięć "Lubię To" na Facebooku. Eksperci rozwiązań antywirusowych AVG ostrzegają przed fałszywą informacją dotyczącą rozwiązłych zabaw nastolatek w Kołobrzegu.

Schemat działania jest taki sam jak zwykle - na profilu znajomego widzimy treść, która podszywa się pod gorącego newsa z fałszywego portalu informacyjnego. 
To co zwraca szczególną uwagę, to fakt, że zdjęcia sprawiają wrażenie mocno pornograficznych (fotografia została częściowo przez nas ocenzurowana). 

W momencie gdy klikniemy w link, staniemy się ofiarą ataku - wiadomość udostępni się na naszej stronie i znajomi pomyślą, że udostępniliśmy ją celowo.

Nie klikaj w co popadnie

  - Co jakiś czas na tablicach facebookowych pojawiają się spreparowane wiadomości zawierające materiały wideo lub zdjęcia, które mają nas zachęcić do kliknięcia - mówi Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG - Pamiętajmy, że polityka Facebooka jest bardzo restrykcyjna jeżeli chodzi o eksponowanie nagości. Tak więc jeżeli widzimy tego typu wiadomości, zwłaszcza w materiałach informacyjnych, powinna się nam włączyć ostrzegawcza lampka. Choć pokusa kliknięcia może być bardzo duża, lepiej nie ryzykować - dodaje ekspert.

Reklama
Informacja prasowa/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy