Uwaga na spam podszywający się pod Netię!

Cyberprzestępcy wykorzystują różne metody, aby zainfekować nasz komputer i tym samym objąć nad nim kontrolę. Często obserwujemy fałszywe wiadomości, które imitują realne komunikaty, wysyłane przez operatorów usług, z których korzystamy. Właśnie taki mail przyszedł na naszą skrzynkę.

Otrzymaliśmy maila, który od razu został zindeksowany jako spam. Warto jednak na chwilę się przy nim zatrzymać, gdyż nieświadomi użytkownicy mogą paść ofiarą podobnego wymuszenia. Wiadomość o tytule „faktura 06.2014” została rzekomo wysłana z adresu info@netiaonline.pl. Treść imituje autentyczną informację, a w załączniku znajduje się wspomniana faktura na usługę Netii. Problem w tym, że plik jest spakowany jako .zip i w rzeczywistości zamiast wspomnianej faktury, może zawierać złośliwy kod, który zainstaluje się na naszym komputerze. 

Reklama

W przypadku tego typu wiadomości należy kilkukrotnie się zastanowić, zanim pobierzemy załącznik. Spam jest rozsyłany do wszystkich - nie tylko do osób korzystających z usług Netii i już to może dawać sporo do myślenia. Pamiętajmy również, że operatorzy wysyłając elektroniczne faktury, raczej nie używają programów do kompresji plików i w załączniku zazwyczaj znajduje się standardowy plik PDF.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: spam | Netia SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy