Uwaga na zmiany w Facebooku

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, ostrzega użytkowników Facebooka przed zagrożeniami wynikającymi z nieuważnego akceptowania nowych ustawień prywatności na portalu społecznościowym.

Facebook ogłosił ostatnio wprowadzenie drastycznych zmian w menedżerze prywatności, zachęcając 350 milionów użytkowników do udostępniania większej ilości prywatnych informacji. Sophos ostrzega, że niektórzy użytkownicy mogą nie być świadomi tego, że zalecenia Facebooka obejmują wyszukiwarki internetowe i zewnętrzne strony, a także zmiany w ustawieniach prywatności, które przedtem mogły pomóc w ochronie przed złodziejami tożsamości.

- To mogą być najważniejsze kliknięcia, które wykonasz na Facebooku - mówi Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos. - Jeśli nie czytasz dokładnie, może okazać się, że wszystkie twoje wpisy i informacje osobiste będą dostępne dla każdego na świecie, kto posiada komputer i dostęp do internetu - nie tylko dla twoich znajomych na Facebooku - mówi.

Reklama

- Postawmy sprawę jasno. Jeśli udostępniasz swoje dane "każdemu", w rzeczywistości znaczy to "każdemu, na zawsze". Nawet jeśli zmienisz zdanie, będzie za późno. Mimo, że Facebook przestanie wyświetlać informacje na twoim profilu, nie ma kontroli nad tym, co dzieje się z nimi poza portalem społecznościowym - dodaje Cluley.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Uwaga!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy