W Warszawie powstanie polskie biuro Facebooka?

Mamy już w Polsce Google, teraz czas na Facebooka. Presserwis podaje, że amerykańskiemu gigantowi najbardziej atrakcyjna wydaje się Warszawa.

W Warszawie powstanie polskie biuro Facebooka - donosi Presserwis, a także inne media, m.in. MM Warszawa. O tym, że największy serwis społecznościowy świata chce dać Polakom pracę, było słychać już od jakiegoś czasu. Dotychczas jednak wskazywano też inne polskie miasta - Wrocław, Katowice czy Białystok.

Rzecznik warszawskiego ratusza, Bartosz Milczarczyk na razie o planach Facebooka nie słyszał, ale oczywiście nie miałby nic przeciwko, żeby gigant wybrał naszą stolicę. Jak mówi Milczarczyk w rozmowie z MM Warszawa: "Oczywiście będziemy się cieszyć, jeśli kolejna duża międzynarodowa korporacja zdecyduje się mieć u nas siedzibę. Warto podkreślić, że to właśnie w Warszawie jest najlepsza infrastruktura biurowa. Większość przedstawicielstw znanych firm jest zlokalizowanych właśnie u nas".

O ile informacja o Warszawie nie jest na razie w 100 proc. potwierdzona, o tyle wiadomość, że Facebook chce otworzyć biuro w naszym kraju, jest już raczej pewna. Właśnie skończyła się umowa Amerykanów z polską agencją, która zajmowała się sprzedażą reklam na terenie naszego kraju. Czemu akurat Polska? Bo Facebook szybko się rozwija. W USA firma ma siedzibę w Kalifornii, a także 12 biur w reszcie kraju. Za granicą znajduje się już 14 oddziałów Facebooka, z czego aż 7 w Europie.

Reklama

Czy Polacy będą marzyć o pracy w warszawskim Facebooku, tak jak dziś o pracy w krakowskim Google? Zobaczymy. Według Presserwisu rekrutacja już trwa.

Michał Wilmowski

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy