Wi-Fi w Pendolino robi prawdziwą furorę. Rekordzista ściągnął 7 GB danych

PKP Intercity, wraz z firmą Alstom, w grudniu ubiegłego roku zaczęło udostępniać darmowy i bezprzewodowy dostęp do globalnej sieci w składach Pendolino. Firmy informują, że Wi-Fi cieszy się ogromną popularnością.

Wi-Fi w Pendolino robi prawdziwą furorę. Rekordzista ściągnął 7 GB danych
Wi-Fi w Pendolino robi prawdziwą furorę. Rekordzista ściągnął 7 GB danychGeekweek

Ten fakt nie dziwi, bo kilka godzin spędzonych w pociągu można zagospodarować w pożyteczny dla siebie sposób, a mianowicie oglądając filmy lub czytając ciekawe wiadomości na GeekWeek.pl. PKP Intercity informuje, że z darmowej sieci skorzystało już ponad 17 tysięcy osób.

Średnio pasażerowie przesiadują w globalnej sieci przez niecałą godzinę. Podczas każdej sesji pobierają ok. 240 MB danych. Do tej pory wszyscy korzystający z Wi-Fi w składach Pendolino pobrali już 4,3 TB danych. Pojawił się też rekord. Jeden z pasażerów w trakcie swojej podróży pobrał aż 7 GB danych.

PKP Intercity wciąż sukcesywnie instaluje infrastrukturę sieciową w kolejnych składach Pendolino. Cały proces ma zakończyć się w listopadzie bieżącego roku. Wówczas już wszyscy podróżujący tymi szybkimi i nowoczesnymi pociągami będą mogli już cieszyć się szybkim i stabilnym dostępem do globalnej sieci.

Pewnie zastanawiacie się, czemu wyposażanie pociągów w sieć Wi-Fi trwa tak długo i wiąże się z zakrojonym na tak wielką skalę przedsięwzięciem. Otóż cały proces realizacji nie jest łatwy, a to ze względu na fakt, że producent pociągów Pendolino nie przewidywał istnienia i nie stworzył w składach żadnej potrzebnej ku temu infrastruktury.

Jest to zasługą poprzedniego rządu PO/PSL, który zakupił składy Pendolino, niby jednego z najnowocześniejszych na świecie, ale nie myśląc nawet o wyposażeniu ich w dostęp do globalnej sieci, czyli coś, co w XXI wieku jest czymś nie do pomyślenia, szczególnie w środkach tego typu komunikacji.

Źródło: GeekWeek.pl/PKP Intercity / Fot. Wikipedia/Traveluxblog

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas