Wiemy, kiedy Asystent Google będzie dostępny w języku polskim w naszym kraju

Asystent Google już od dłuższego czasu dostępny jest w wielu różnych językach, ale niestety my wciąż nie doczekaliśmy się swojej wersji - już niebawem powinno się to zmienić i jak sugerują ostatnie doniesienia, mówimy o początku przyszłego roku.

Przypominamy, że Asystent Google to inteligentny asystent osobisty dostępny na urządzenia mobilne oraz inteligentne urządzenia domowe, który potrafi odpowiadać na zadane pytania, wyszukiwać informacje w Internecie, kontrolować urządzenia smart home, robić zakupy przez Internet, rezerwować loty, rozpoznawać przedmioty za pomocą kamery, zarządzać kalendarzem użytkownika i wiele innych.Brzmi jak przydatna opcja? No pewnie i korzysta z niej mnóstwo osób na całym świecie, ale niestety do dziś nie doczekaliśmy się wsparcia dla naszego języka. Na szczęście informacje z ubiegłego miesiąca potwierdziły, że Google ciągle testuje nowe języki, których w sumie ma być już 30, a jednym z nich jest właśnie polski. Co więcej, pierwotny plan zakładał udostępnienie ich jeszcze przed końcem tego roku, ale najprawdopodobniej możemy o tym zapomnieć.

Reklama

Teraz dowiadujemy się bowiem, że pierwszą pogawędkę z asystentem w naszym rodzimym języku odbędziemy najpewniej w połowie stycznia. A przynajmniej tak sugerują zaproszenia rozesłane przez Google do redakcji serwisów technologicznych, wspominające o spotkaniu karnawałowym 15 stycznia o godzinie 19.00. Oczywiście gigant nie zdradza tu żadnych szczegółów, ale całość ma formę pogawędki z Asystentem Google, więc trudno spodziewać się czegoś innego.

I mówiąc szczerze, już nie możemy się doczekać, bo zmiany wprowadzane do asystenta w ostatnim czasie wyglądają bardzo obiecująco. Warto wspomnieć choćby o możliwościach funkcji Duplex, którą możemy wyręczyć się w kontakcie z różnymi osobami, np. rezerwując stolik czy umawiając wizytę u fryzjera, lekarza czy kosmetyczki. Co więcej, ostatnio doszło do tego Call Screen, dzięki któremu zapiszemy transkrypcje rozmów z telemarketerami, co również może okazać się bardzo przydatne.

Źródło: GeekWeek.pl/Google / Fot. Google

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama