Wojna hakerów z piratami

Prywatny tracker BitTorrent, FeedThe.Net został zaatakowany przez hakerów z grupy "Scena". Zostawili oni na serwerze plik tekstowy ujawniający prywatne informacje na temat jednego z administratorów maszyny. Plik został podpisany CELLKiLL.

Serwis TorrentFreak zauważa, że FeedThe.Net to drugi tracker BitTorrent, który padł ofiarą "Sceny". Poprzednio członkowie grupy zaatakowali SuperTorrents, ujawnili szczegóły zabezpieczeń serwisu i ukradli z jego konta PayPal 2000 dolarów.

Wygląda na to, że serwisy P2P zyskały kolejnego, po przemyśle filmowym i muzycznym wroga. Są nim właściciele grup "warezowych". "Scena" to właśnie jedna z takich grup. Serwisy z "warezami", czyli najprzeróżniejszą nielegalną zawartością - od programów do łamania zabezpieczeń po pirackie gry czy filmy - powstały na długo zanim pojawiły się sieci P2P. Miały one swoje własne zasady rozpowszechniania nielegalnej zawartości i ściśle tych zasad broniły. Grupom prowadzące takie serwisy bardzo nie podoba się, gdy zawartość pobrana z ich serwerów trafia do sieci P2P. Stąd też opisane ataki.

Reklama

W pliku, który pozostawili hakerzy na serwerze FeedThe.Net możemy przeczytać: Właśnie usunęliśmy kolejny serwis torrentowy. Inne grupy pracują nad tym, by scena była taka, jak na początku - bezpieczna.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: haker | serwis | scena | wojna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy