YouTube będzie walczyć z teoriami spiskowymi z pomocą Wikipedii

Nadchodzą ciężkie czasy dla wszystkich YouTuberów, którzy postawili sobie za cel otworzyć ludzkości oczy i uświadomić, że żyje w stworzonym przez grupkę ludzi fikcyjnym i zmanipulowanym świecie. YouTube zacznie walczyć z zalewającymi serwis teoriami spiskowymi.

Google nie obchodzi fakt, że pokazują one alternatywny punkt widzenia na kluczowe tematy i pobudzają wyobraźnię do poszukiwań prowadzących do poznania prawdy.

Suzan Wójcicki, szefowa YouTube, posiadająca obywatelstwo polskie, zaznaczyła, że na początek Internauci będą mogli skorzystać z nowej funkcji, która umożliwi zamieszczenie przy każdym tego typu materiale filmowym stosowny opis pobrany bezpośrednio z Wikipedii.

Na YT pojawią się opisy do filmów z teoriami spiskowymi. Fot. Twitter.

Niebawem możecie spodziewać się, że przy klipach o medycynie alternatywnej, smugach chemicznych, lądowaniu na Księżycu czy pojawieniu się niezidentyfikowanych obiektów latających, będziecie mogli poznać opinię na ich temat, wedle jedynej słusznej prawdy głoszonej przez Wikipedię.

Reklama

Wojcicki powiedziała też, że YouTube będzie sukcesywnie rozwijał swój katalog alternatywnych artykułów dotyczących popularnych teorii spiskowych, co ma doprowadzić do stopniowego spadku zainteresowania użytkowników serwisu takimi treściami.

Co ciekawe, ostatnimi czasy stały się one na YT bardzo popularne, a to ze względu na niedopracowane algorytmy AI, które takie materiały umieszczały wysoko w rankingach. W ciągu kilku tygodni ta sytuacja ma się jednak zmienić, więc znalezienie filmów ze świata teorii spiskowych będzie o wiele trudniejszą sztuką

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. PxHere/Twitter

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy