YouTube - na tę funkcję użytkownicy komputerów czekali latami

Popularny serwis wideo planuje wprowadzić opcje umożliwiającą pobieranie materiałów na komputery osobiste w celu ich późniejszego odtworzenia. Rozwiązanie będzie dostępne w ramach konta premium.

O tym, że nowa funkcja pojawiła się na wybranych kontach dysponujących subskrypcją premium, poinformowała załoga portalu Android Police. Wyczekiwane przez wielu użytkowników rozwiązanie umożliwiające pobierania materiałów na komputery osobiste, pojawiło się na kontach z uruchomioną opcją "wypróbuj eksperymentalne funkcje". Jest to specjalny tryb pozwalający przetestować nowości, które niebawem zostaną wdrożone do standardowego programu YouTube.

Ściągnięte na komputerze materiały można odtwarzać przez specjalną zakładkę "downloads", która pojawia się w bocznym panelu nawigacyjnym. Nowa funkcja działa na systemach Windows, MacOS i Chrome OS. Oficjalnie program testowy zakończy się 19 października.

Reklama

To bez wątpienia kolejna ważna zmiana po niedawno wprowadzonej synchronizacji pobierania pomiędzy wieloma urządzeniami mobilnymi. Opcja ta była dotychczas  zarezerwowana dla zewnętrznych programów i stron, których jakość i bezpieczeństwo często było wątpliwe. Google, mimo sugestii i próśb użytkowników, przez lata pozostawało nieugięte i nie oferowało takiej funkcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wideo | pobieranie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy