Zadbaj o prywatność swoich maili! Pomoże w tym Email Protection DuckDuckGo

Bezpieczeństwo cyfrowe oraz prywatność w sieci są szalenie istotne niezależnie od tego, czy łączymy się z internetem codziennie, czy raz w miesiącu. DuckDuckGo wprowadza darmową usługę, który ma nam pomóc o to zadbać.

DuckDuckGo już w zeszłym roku ogłosiło usługę mającą na celu uniemożliwienie śledzenia nas przez trackerów i wsparcie użytkowników w zadbaniu o dobry poziom bezpieczeństwa podczas korzystania ze skrzynki mailowej. Chodzi o Email Protection, który dotychczas był wprowadzony w formie zamkniętej bety. Początkowo była ona dostępna poprzez listę oczekujących, natomiast, jak czytamy na profilu DuckDuckGo na Twitterze, od wczoraj mogą z niej skorzystać wszyscy.

Firma zaznaczyła w ogłoszeniu, że aż niemal 85 procent wszystkich maili zawiera jakąś formę modułu śledzącego. Korzystanie z Email Protection ma w tym pomóc. Usługa jest darmowa, a aby jej użyć, musimy założyć konto mailowe z domeną @duck.com.

Reklama

DuckDuckGo rozbudowało usługę o nowe środki skupiające się na prywatności. Ma zapobiegać śledzeniu w linkach, nieszyfrowane hiperłącza HTTP zmienia na bezpieczne, szyfrowane HTTPS (jeśli tylko jest to możliwe). Dzięki niej możemy również odpowiadać na wiadomości, podając adres @duck.com, zamiast naszego standardowego maila, a nowych adresów stworzymy tyle, ile potrzebujemy - nawet jeśli tylko w celach rejestracji w konkretnych serwisach. Wszelkie utworzone maile dezaktywujemy w dowolnym momencie. O każdorazowym wykryciu trackerów zostaniemy poinformowani.

Jak skorzystać z usługi Email Protection?

Z Email Protection możemy korzystać na komputerach stacjonarnych, a także na mobilnych z iOS-em oraz Androidem

Aby uruchomić usługę na telefonie, musimy włączyć aplikację DuckDuckGo, przejść w Ustawienia, zerknąć na "Więcej możliwości DuckDuckGo" i tam wybrać pozycję "Ochrona poczty e-mail". Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni na odpowiednią stronę, na której możemy założyć swój adres mailowy z domeną duck.com. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo cyfrowe | e-mail | DuckDuckGo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama