Zdjęcia Google - najlepsze alternatywy do przechowywania zdjęć w chmurze

Zdjęcia Google to obecnie płatna usługa. Które programy oraz usługi można wykorzystać zamiast Zdjęć Google? Wybraliśmy dla was cztery - naszym zdaniem - najciekawsze propozycje, które pozwolą skutecznie zarządzać plikami i kopiami zapasowymi umieszczanymi w chmurze.

Z których usług warto skorzystać, jeśli nie chcemy płacić Google? Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań pozwalających na przechowywanie danych oraz wykonywanie kopii zapasowych. Oto kilka z nich.

Dropbox

Dropbox w ramach bezpłatnego konta oferuje 2 GB miejsca na dane. Firma posiada jednak płatne plany, które skutecznie pozwalają rozszerzyć przestrzeń. Za niecałe 10 euro miesięcznie użytkownik otrzymuje dostęp do 2 terabajtów miejsca, a płatność w wysokości niecałych 17 euro miesięcznie (w planie rodzinnym) pozwala podzielić koszt na maksymalnie sześciu użytkowników.

Reklama

OneDrive

Microsoft OneDrive to usługa chmurowa zintegrowana z systemem Windows. Osoby nie korzystające z systemu amerykańskiego producenta również mogą wykupić w niej miejsce. Microsoft oferuje na start 5 gigabajtów przestrzeni na dane. 100 GB miejsca kosztuje 7,99 zł miesięcznie, a za 1 TB przestrzeni trzeba zapłacić 299 zł rocznie - w tym wypadku użytkownik otrzymuje również pakiet Microsoft 365 Personal. Dzieląc opłatę na 12 miesięcy wygląda ona atrakcyjnie.

iCloud

iCloud to usługa chmurowa od Apple, która działa zarówno na smartfonach, jak i komputerach z jabłkiem w logo. Do usługi można przesyłać pliki także z systemu Windows. W przypadku rozwiązania proponowanego przez amerykańskiego producenta, 5 GB miejsca otrzymujemy na start, w pełni za darmo. Za 50 GB miejsca trzeba zapłacić 3,99 zł miesięcznie, 100 GB miejsca kosztuje 11,99 zł miesięcznie, a pakiet dyskowy o pojemności 2 TB wynosi już 39,99 zł każdego miesiąca.Amazon Photos

Amazon Photos działa na podobnej zasadzie, co Zdjęcia Google, jednak nie da się go wykupić osobno. W tym przypadku za abonament trzeba zapłacić 7,99 euro miesięcznie lub 69 euro rocznie. W ramach tego otrzymujemy dostęp nie tylko do chmury, ale również do serwisu Prime Video z filmami oraz serialami, a także podstawowej wersji usługi Amazon Music. W pakiecie pojawiają się także specjalne oferty dla graczy.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zdjęcia Google | dropbox | iCloud | onedrive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy