30. urodziny giganta komputerowego

Dokładnie 29 listopada 1975 r. Bill Gates i Paul Allen założyli firmę Microsoft. Od tego czasu komputerowy gigant był wielokrotnie oskarżany o stosowanie praktyk monopolistycznych. I to zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Unii Europejskiej.

Od lat toczy się także spór między zwolennikami systemu operacyjnego Windows, produkowanego przez Microsoft, i systemu Linux.

Microsoft zapowiada, że już wkrótce na rynku pojawi się cała gama nowych produktów, w tym m.in. długo oczekiwany następca systemu Windows XP. Jednak to nie o nowym systemie mówi się dziś najgłośniej. Najwięcej emocji budzi premiera nowej konsoli do gier - Xbox 360.

4 lata przygotowań i inwestycje idące w miliardy dolarów - to skala przedsięwzięcia, jakim jest wprowadzenie na rynek konsoli do gier nowej generacji. Producent zapewnia, że będzie chciał w ciągu 3 miesięcy skierować do sklepów aż 3 mln sztuk nowego Xbox’a. Wiadomo już jednak, że popularność nowej konsoli znacznie przewyższa zdolności produkcyjne i jej wejście na rynki poza USA nieco się opóźni.

Reklama

Trudno dziś przewidzieć, czy konsole do gier będą dla Microsoftu źródłem podobnego sukcesu, jak odtwarzacze plików mp3 dla firmy Apple. Widać jednak, że gigant dostrzegł, że zarabianie na tych, dla których komputer jest narzędziem pracy, to nie wszystko. Świetnym źródłem dochodu mogą być również osoby, które się bawią. Wystarczy im tylko pokazać, w co się bawić.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: urodziny | gigant | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy