50 000 minilaptopów dla dzieci

Już we wrześniu, na początku roku szkolnego, wenezuelskie ministerstwo edukacji rozpocznie pilotażowy projekt z 50 000 minilaptopów dla dzieci, które trafią do 1150 szkół w kraju.

Nauczyciele biorący udział w projekcie zostali wcześniej przeszkoleni do pracy z dystrybucją Linuksa Canaima bazującą na Debianie, którą władze Wenezueli używają na co dzień w różnych swoich agencjach. Dzięki współpracy między ministerstwem edukacji a Narodowym Centrum Technologii Informatycznych powstało też specjalne oprogramowanie edukacyjne do zastosowania w szkołach.

Seria 50 000 mininotebooków jest pierwszą partią z 350 000 komputerów zamówionych w Portugalii przez władze Wenezueli. Dodatkowo poczyniono przygotowania aby tego rodzaju komputery w przyszłości produkować w kraju. W marcu prezydent Wenezueli Hugo Chavez ogłosił, że wyposażenie szkół w minilaptopy jest ważnym zadaniem oraz że chce, aby każdy nauczyciel i uczeń umiał posługiwać się komputerem. W ostatniej chwili udało nam się dowiedzieć, że komputery, które trafią do uczniów w Wenezueli, to maszyny Classmate PC. Zostały one zamówione przez prezydenta Chaveza w Portugalii już we wrześniu zeszłego roku w liczbie 250 000 sztuk.

Reklama
HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: edukacja | W.E. | MEN | 50+
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy