Acer pozostaje wierny netbookom

Po ostatnich doniesieniach jakoby Samsung zamierzał wycofać się z rynku netbooków, rozgorzały dyskusje czy tego typu urządzenia mają jeszcze jakąkolwiek przyszłość. Okazuje się, że tak, czego dowodem są ambitne plany innych producentów z branży IT.

Acer oraz Asus to na chwilę obecną dwie największe firmy specjalizujące się w produkcji mini-laptopów. Wraz z potencjalnym wycofaniem się z tego segmentu Samsunga, Tajwańczycy pozostaną praktycznie bez większej konkurencji. Udział w sprzedaży najmniejszych komputerów mobilnych marek takich jak Lenovo, MSI czy HP jest znikomy.

Rezygnacja z produkcji netbooków przez Samsunga jest swoistą przysługą dla tajwańskich gigantów, którym bez większego wysiłku odpadnie poważny rywal. Wiceprezydent Acera - Scott Lin - zapewnił, że jego firma pozostanie wierna netbookom i nie zamierza rezygnować z inwestycji w ten segment urządzeń mobilnych. Nie powinno to nikogo dziwić, zwłaszcza, że Acer Aspire One 722 jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się netbooków na świecie.

Lin twierdzi, że w najbliższym czasie jego firma umocni swoją pozycję na azjatyckim rynku, który choćby ze względów czysto marketingowych wymaga poważnego podejścia. Skupienie się na tym rejonie świata nie oznacza jednak, że Acer będzie zaniedbywał Europę czy Stany Zjednoczone.

Reklama

Acer jest obecnie największym producentem netbooków na świecie. W trzecim kwartale 2011 roku Tajwańczycy sprzedali 1,7 miliona egzemplarzy. Drugi z tajwańskich gigantów - Asus w tym samym okresie sprzedał o 0,5 miliona netbooków mniej, podczas gdy Samsungowi udało się trafić jedynie do rąk 840 000 konsumentów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niewierni | Acer firma | netbook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy