Aktualizacja Windows 10 21H1 powoduje problemy. Microsoft to potwierdził

Microsoft potwierdził, iż zdaje sobie sprawę z błędów, które dotknęły osoby instalujące poprawkę dla systemu Windows 10 oznaczoną numerem 21H1. Majowa aktualizacja powoduje usterki w przypadku aplikacji, które wymagają dostępu do dziennika zdarzeń.

Aktualizacja dla systemu Windows 10, która została oznaczona numerem 21H1 była dystrybuowana na początku maja 2021 roku. Samo oprogramowanie nie zajmowało dużo miejsca i było raczej zbiorem drobnych poprawek oraz optymalizacji. Niestety u osób, które zainstalowały wspomnianą wersję systemu mogą wystąpić błędy. Microsoft jest już tego świadomy i oficjalnie przyznał, że majowa aktualizacja dla Windows 10 powoduje różnego rodzaju usterki.

Najważniejszą i jednocześnie najbardziej uciążliwą z nich jest problem z dostępem aplikacji do dzienników zdarzeń. Na całe szczęście ten kłopot rozwiązuje aktualizacja KB5003637, która została wydana przez Microsoft w czerwcu 2021 roku.

Reklama

Windows 21H1 to także problemy związane z odtwarzaniem dźwięku na komputerach i urządzeniach z Windows 10. Tymczasowym rozwiązaniem problemu jest wyłączenie funkcji "dźwięku przestrzennego" bezpośrednio z paska zadań.

Na ten moment nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na poprawki ze strony Microsoftu. Bardzo możliwe, że pojawią się one w nadchodzących tygodniach.

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl

 


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows 10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy