AMD Athlon - powrót kultowego procesora

AMD przedstawiło odmienioną rodzinę procesorów AMD Athlon z wbudowanymi układami graficznymi Radeon Vega, która została zoptymalizowana do codziennych zastosowań: AMD Athlon 200GE, Athlon 220GE i Athlon 240GE.

AMD Athlon wraca
AMD Athlon wracamateriały prasowe

Są to modele, które łączą wydajne rdzenie x86 "Zen" z grafiką w architekturze "Vega" w formie wszechstronnego układu SOC (System-on-Chip) do komputera stacjonarnego, dzięki czemu będzie on responsywny i niezawodny w szeregu zastosowań - od codziennego korzystania z przeglądarki internetowej, przez korzystanie z transmisji wideo, po nawet zaawansowane zadania, jak rozgrywka w jakości HD. Firma AMD ponadto ogłosiła dziś dostępność biznesowej klasy procesorów do komputerów stacjonarnych, tj. Athlon PRO 200GE i 2 generacji Ryzen PRO, która składa się z modeli Ryzen 7 PRO 2700X, Ryzen 7 PRO 2700 i Ryzen 5 PRO 2600 - są to produkty dla rynku komercyjnego, korporacyjnego i sektora publicznego. Wraz z wprowadzeniem tych produktów na rynek firma AMD oferuje kompletną linię profesjonalnych rozwiązań komputerowych, w której obszarze zastosowań znajduje się zarówno tworzenie wysokiej jakości treści cyfrowych, zaawansowana wielowątkowość, jak i praca biurowa.

"Jesteśmy dumni mogąc powiększać nasze udane portfolio konsumenckich i biznesowych produktów skonstruowanych na bazie rdzeni "Zen" wprowadzając nowe procesory AMD Athlon, AMD Athlon PRO i 2 generacji AMD Ryzen PRO. Zaawansowane architektury "Zen" i "Vega" dają nowy zastrzyk energii legendarnej marce procesorów AMD Athlon - marce, której konsumenci i entuzjaści PC ufają od prawie dwóch dekad. — powiedział Saeid Moshkelani, starszy wiceprezes i główny menedżer w dziale Client Compute firmy AMD.

Procesor AMD Athlon 200GE z układem graficznym Radeon Vega

Architektura "Zen" pozwala procesorowi AMD Athlon 200GE pozostawać chłodnym i cichym podczas pracy. Dodatkowo AMD Athlon 200GE jest w pełni zgodny z istniejącą infrastrukturą AM4, czyli platformą, która oferuje nowoczesne techniki, jak pamięć DDR4, podsystem nośników NVMe, obsługa wyświetlaczy 4K i portów USB 3.1 Gen2 oraz przede wszystkim łatwą ścieżkę modernizacji do wydajniejszych procesorów AMD Ryzen i rozbudowy systemu o zewnętrzne karty graficzne.

Wydajność AMD Athlon 200GE:

·         Nawet o 169% większa responsywność niż poprzedniej generacji procesory AMD A6-9500E

·         Nawet o 67% wyższa wydajność graficzna i nawet 2-krotnie lepsza efektywność energetyczna niż konkurencja

·         Nawet o 84% wyższa wydajność w grach HD niż konkurencja

Procesory AMD Athlon PRO i 2 generacja AMD Ryzen PRO

Procesory AMD PRO zostały zaprojektowane dla biznesu, więc zapewniają niezawodność, ochronę i wydajność, jakiej potrzebują współczesne, wymagające obliczeniowo korporacyjne zadania. Wszystkie procesory z tej rodziny oferują komercyjnej klasy jakość i stabilność, a przy tym stanowią część długo wspieranej platformy i obsługują otwarte standardy zarządzania sprzętem, aby zwiększyć elastyczność w infrastrukturze złożonej z produktów wielu producentów - wszystko to w przystępnej dla biznesu cenie. Na dodatek technologia AMD Guard umożliwia znakomitą ochronę na poziomie układu scalonego, która działa od włączenia do wyłączenia i pomaga zabezpieczać system przed rosnącą liczbą zagrożeń.

Te nowe procesory do komputerów stacjonarnych - zarówno Athlon PRO 200GE, jak i 2 generacji Ryzen PRO zapewniają responsywność w najbardziej wymagających aplikacjach korporacyjnych i wielowątkowych zadaniach.

 Athlon PRO 200GE oferuje:

-   Nawet o 19% wyższą wydajność systemu niż konkurencja

-   Nawet o 67% wyższą wydajność graficzną niż konkurencja

 Ryzen 7 PRO 2700X oferuje:

-   Nawet o 10% wyższą wydajność wielowątkową niż 1 generacji Ryzen 7 PRO 1700X

-   Nawet o 24% wyższą wydajność procesorową niż konkurencja

-   Nawet o 18% wyższą wydajność w zaawansowanych aplikacjach niż konkurencja

Linia procesorów do komputerów stacjonarnych AMD Athlon PRO i 2 generacji AMD Ryzen PRO

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas