AMD grozi rozpad?

W internecie pojawia się coraz więcej informacji, jakoby korporacja AMD chciała się podzielić na dwie osobne firmy.

Advanced Micro Devices, drugi największy na świecie dostawca procesorów x86, może podzielić się na dwie osobne firmy, aby zwiększyć wydajność. AMD oficjalnie przyznaje, że koncern potrzebuje restrukturyzacji, jak również dodaje, że przygotowuje już pewną strategię. O tej jednak co niewiele wiadomo.

Jak podaje serwis 247wallst.com, krążą plotki, że AMD chce podzielić się na dwie osobne firmy. Jedna z nich miałaby zajmować się produkcją chipów, zaś druga skupiałaby się na opracowywaniu mikroprocesorów, układów graficznych i innych produktów.

Reklama

Informację powyższą traktować można jednak jako plotkę, ponieważ 5 lat temu także można było czytać w mediach, że AMD podzieli się na dwie firmy. Wówczas korporacja poinformowała w jednym z oświadczeń, że może stworzyć chipy dla swoich partnerów, ale obawia się, że nie zdoła wyprodukować wszystkich zamówionych układów - skarżono się wtedy na wydajność koncernu.

Obecnie AMD zmaga się z dostarczeniem konkurencyjnych jednostek centralnych, jak i stara się wyprodukować je przy skorzystaniu z wymiaru technologicznego 45 nm. Co więcej, firma musi produkować także procesory graficzne, chipsety oraz inne produkty, korzystając z fabryk półprzewodnikowych Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) oraz United Microelectronics Corp (UMC).

Teoretyczne, podzielenie korporacji na dwie osobne firmy pozwoliłoby stworzyć niezależne oddziały, które mogłyby zwiększyć wydajność. Pomysł ten brzmi jednakże trochę dziwnie, ponieważ całkiem niedawno koncern zwolnił przecież setki pracowników. AMD odmówiło komentarza w tej sprawie.

CafePC.pl
Dowiedz się więcej na temat: wydajność | korporacja | firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama