AMD już wkrótce na sprzedaż?

Ponad miesiąc temu pojawiły się informacje o poważnych problemach finansowych AMD, które odczuło już prawie 15 proc. zwolnionych pracowników. To jednak nie koniec, bowiem firma właśnie zatrudniła specjalistów od finansów, którzy pomóc mają w stale pogarszającej się sytuacji. Jedna z opcji zakłada wystawienie AMD na sprzedaż.

I choć serwis The Verge otrzymał bezpośrednio u źródła informacje, że sprzedaż firmy nie wchodzi póki co w grę, to jednak jest coś na rzeczy. Bardziej wiarygodna informacja do której doszedł Reuters, to sprzedaż kilku patentów firmy.

Główną przyczyną kryzysu jest spadek udziałów na rynku procesorów, które przejął Intel, a także pogarszająca się światowa sprzedaż komputerów klasy PC na rzecz urządzeń mobilnych. Nie inaczej sprawa wygląda w sektorze kart graficznych, gdzie od pewnego czasu zauważalny jest spadek popularności Radeonów na rzecz NVIDII. Czy jest szansa na podniesienie się AMD z dołka?

Reklama

Sytuację firmy mogą uratować konsole nowej generacji. Wiadomo już, że specjalna wersja Radeona pojawi się w nadchodzącym Nintendo Wii U, zaś procesory AMD najprawdopodobniej będą zasilały następcę Xboxa 360 oraz Playstation 3. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie tą gałęzią rozrywki, AMD ma jeszcze szansę na odbudowanie swojej pozycji.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: AMD | procesory | Intel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy