Android zmierza na laptopy?

Serwis 9to5Google, opierając się na raporcie branżowego analityka Mingchi Kuo (który w przeszłości zasłynął z niezwykle trafnych spostrzeżeń na temat produktów Apple) opublikował informację, jakoby Samsung pracował nad pierwszym laptopem w swojej kolekcji, który będzie napędzany przez Androida.

Według informacji, produkt ten nie zostanie jednak zaprezentowany na tegorocznej edycji Google I/O. Powodem tego stanu rzeczy jest opóźnienie w dystrybucji Androida w wersji 5.0 o nazwie Key Lime Pie. Samsung nie chcąc tracić swojej przewagi, pragnie wypuścić notebook napędzany przez aktualną wersję Androida - 4.2 bądź jej późniejszy wariant. Premiera powinna mieć miejsce w przeciągu 3-4 miesięcy.

Byłoby to kolejne urządzenie, które dołączy do kolekcji rozrastającego się Androida. Mamy już smartfony, zegarki, tablety, konsole do gier, lodówki, aparaty cyfrowe... Tylko czy faktycznie wśród tych gadżetów brakuje nam notebooków? Mam co do tego mieszane uczucia, a jednak premiera Chromebooków pokazała, że na takie produkty również jest odpowiednie zapotrzebowanie.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Laptop | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy