Apple 1 sprzedany za 650 tysięcy dolarów!

Apple 1 to jeden z 50 komputerów, który został własnoręcznie zbudowany przez Steve’a Wozniaka i Steve’a Jobsa w przydomowym garażu rodziców tego drugiego. Na świecie istnieje aktualnie tylko sześć działających egzemplarzy. Jeden z nich został właśnie sprzedany w niemieckim domu aukcyjnym za bagatela 650 tysięcy dolarów.


Apple 1 został podpisany na płycie głównej przez Steve’a Wozniaka, co nadaje mu dodatkowej wartości. Specyfikacja techniczna zawiera natomiast parafkę Steve’a Jobsa. Szczęśliwym nabywcą sprzętu jest anonimowy mieszkaniec Azji - z pewnością niezwykle bogaty mieszkaniec.

Na całym świecie powstało jedynie 200 takich maszyn. Według znawców tematu, komputer ten jest aktualnie technologicznym Świętym Graalem. Nie dziwi zatem cena, jaką wylicytowano na aukcji. W ubiegłym roku ten sam dom aukcyjny miał w swojej ofercie jeden z pięciu innych działających Apple 1. Wtedy suma osiągnęła około 640 tysięcy dolarów.

Konkluzja tej sytuacji jest prosta i klarowna. Jeżeli posiadacie jakieś stare sprzęty, pod żadnym pozorem ich nie sprzedawajcie. Za 40-50 lat być może staniecie się dzięki nim obrzydliwie bogaci.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Apple One | Steve Jobs | Steve Wozniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy