Apple zabezpiecza swój znak towarowy

Koncern Apple złożył niezwykle obszerny wniosek o zarejestrowanie swojej nazwy jako chronionego znaku towarowego. Termin "Apple" ma być zastrzeżony do wyłącznego użytku firmy z Cupertino w przypadku 42 z 45 istniejących międzynarodowych klas towarowych.

Znalazły się tu kategorie wręcz kuriozalne - donosi serwis Patently Apple, powołując się na pismo przesłane do Europejskiego Urzędu Patentowego. Apple chce ochrony znaku dla klas 004 ("Oleje przemysłowe, smary, paliwa") albo 012 ("Pojazdy, podzespoły elektroniczne dla samochodów").

Ochrona znaku "Apple" miałaby obejmować nawet wykorzystanie angielskiego słowa "jabłko" w przypadku produktów takich jak piwo, kawa i napoje bezalkoholowe. Łatwe do wyjaśnienia są za to roszczenia do ochrony znaku towarowego w dziedzinie gier, edukacji albo telekomunikacji. Zapewne z pobudek pacyfistycznych Apple nie występuje o ochronę w klasie towarowej 013 ("Ręczna broń palna").

Według serwisu Patently koncern komputerowy do tej pory zachowywał się dość ostrożnie, domagając się praw ochronnych w dziedzinie międzynarodowych klas znaków towarowych. Na razie nie wiadomo, czy Apple'owi zostanie przyznana ochrona we wszystkich kategoriach, których dotyczy wniosek.

Reklama

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy