Asus rezygnuje z produkcji netbooków

Netbooki to stosunkowo młody segment komputerów PC, który szturmem podbił serca wielu użytkowników na całym świecie. Te niewielkie komputery przenośne od jakiegoś czasu nie mają jednak łatwego życia na rynku urządzeń mobilnych.

Ich znaczenie szybko zmalało po pojawieniu się smartfonów i tabletów z dotykowymi ekranami. Wpływ na to ma również tendencja wzrostowa ultrabooków, promowanych przy każdej okazji przez Intela, który dostarcza do nich podzespoły. Właśnie okazało się, że dalsza produkcja netbooków jest porzucana przez producenta, który wprowadził je na rynek.

Netbooki charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i ceną, osiągniętymi często kosztem wyraźnego obniżenia ich wydajności. To jednak użytkownikom często nie przeszkadzało, bowiem ich rola w cyfrowym życiu była mocno ograniczona do edycji dokumentów, sporadycznego oglądania filmów, odbierania poczty elektronicznej czy przeglądania internetu.

Po wyraźnych zmianach na rynku urządzeń mobilnych producenci przestali skupiać się na segmencie netbooków - nietrudno zauważyć, że w ostatnim czasie nie wprowadzono tutaj żadnych nowych, przełomowych rozwiązań, ze szczególnym naciskiem na procesory. Zamiast tego postawiono na rozwój ultrabooków i urządzeń z dotykowymi wyświetlaczami.

Reklama

Serwis DigiTimes donosi, że z produkcji netbooków wycofał się właśnie Asus. Wkrótce, według niepotwierdzonych informacji, dołączyć mają do niego MSI i Acer. Wśród producentów, którzy już przestali produkować netbooki jest Dell, a Toshiba i Lenovo mocno ograniczyły swoją ofertę (np. do rynków rozwijających się). Wygląda więc na to, że netbooki umierają i nic tego faktu nie zatrzyma...

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: netbooki | Asus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy